Hatay'dan Künefe Peyniri Satış Merkezi
KÜNEFE PEYNİRİ

Toptan ve Perakende

Künefe Peyniri        Künefe Tarifi        Künefe Malzemeleri        Künefe Peyniri Nerede Bulunur        Künefe Peyniri Nasıl Saklanır

 

 

kunefepeyniri
hemensiparisver
logo

 

 

  Hatay’ ın en meşhur lezzeti künefedir. Künefe yerken gerçek lezzetini peyniri verir. Peyniri çok sünmeli ve lezzetli olmalıdır.

Künefeyi herkes yapabilir fakat Hatay’a özgü lezzeti ancak Hatay’da üretilen künefe peyniri kullanılırsa gerçek lezzeti yakalamak mümkün olur. Bu özel lezzetin peynirini HatayStore.com’da bulabilirsiniz.

   Hatay ‘ ın en meşhur lezzeti olan künefe üç malzemeden oluşmaktadır. Tel kadayıf, künefe peyniri, tereyağı. Künefenin ana malzemesi olan künefe peyniri sadece Hatay’da üretilen peynir olunca tam lezzetini tutturmak mümkün olur. Bu peynir tuzsuz, beyaz renkli, ısıtıldığında eriyip uzayan bir peynir çeşididir. Künefe peyniri inek veya keçi sütünden üretilir.
Künefe peyniri adından da anlaşılacağı gibi genelde künefe için kullanılmaktadır. Ayrıca çok sündüğü (uzadığı) için tost peyniri olarak ve bazı tatlılarda da kullanılabilmektedir. Künefe yapımında künefe peyniri yerine dil peyniri kullanıldığı da olmaktadır, fakat künefenin orijinal lezzetinin tutturulması mümkün değildir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Künefe Peynirini Nerden Bulabilirim?
Künefe peynirini Hatay’da en iyi kalitede satışını yapan HatayStore.com sitesinde bulabilirsiniz.

Künefe Peyniri Nerede Satılır?
Künefeyi gerçek lezzetinde yemek istiyorsanız sadece Hatay’da üretilen peynirden kullanılmış olması gerekmektedir. Hatay’dan Türkiye’ nin her yerine hızlı kargo gönderimi ile HatayStore.com sitesinde bulabilirsiniz.


Künefe Tarifi :

Malzemeler:

Uygun büyüklükte 2 tepsi (varsa bakır tepsi olması tercih edilir)
1 kg telkadayıf
1 kg künefe peyniri
300 gram tereyağı
2 su bardağı şeker
2 su bardağı su
1 adet limon

Uygun büyüklükte bakır tepsiye konan tel kadayıf, tereyağı ile karıştırılarak elle didiklenip ufak ufak parçalara ayrılır. Bu şekilde tereyağı tel kadayıfın içine iyice nüfuz eder. Kadayıfın yapışmaması için bakır tepsi iyice yağlanır. Elle ufalanan tel kadayıf, iki eşit parçaya bölünür. Tel kadayıfın yarısı, tepsinin tabanına bastırılarak yayılır ve üstüne Antakya künefe peyniri parça parça ufalanarak tel kadayıfını kaplaycak kadar bolca yayılır. Daha sonra, geri kalan tel kadayıf, peynirin üstünü kapatacak şekilde bastırılır ve kısık ateşte pişirilir. Kadayıfın alt kısmı spatula veya kaşık yardımıyla kontrol edilir altı kızardıktan sonra, başka bir tepsiye üst kısım alta gelecek şekilde ters yüz edilir ve yine kısık ateşte kızarıncaya kadar pişirilir. Pişirme işlemi bittikten sonra ılık şerbet, (künefenin iyice emmesi ve peynirin iyice sünmesi için) sıcak künefenin üzerine dökülür ve servis edilir.

Künefe Şiresinin Hazırlanışı:

Malzemeler :


2 su bardağı şeker
2 su bardağı su
5 damla Limon suyu

Bu ürün için 2 su bardağı şeker ve 2 su bardağı suyu orta ateşte karıştırıp kaynatın. Kaynadıktan sonra ateşi kapatıp 4-5 damla limon suyunu damlatın. Şurup kıvamına gelen şerbeti sıcak künefenin üzerine döküp servis yapabilirsiniz. Afiyet olsun..
Kredi kartı, kapıda ödeme, havale ve paypal ödeme seçenekleriyle rahat ve kolay alışveriş...Etiketler: Künefe peyniri, Künefe tarifi, Künefe peyniri nasıl yapılır, Künefe malzemeleri, Künefe peyniri satış, Künefe peyniri nerede satılır, Künefe peyniri nerede bulunur, Künefe peyniri siparişi, hatay, antakya, tarifi, tarifler